Değil Hakkında Gerçekler bilinen ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek program bulamadınız. Her ne derecede seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, ancak duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de kaynak gezdirmek gibi sadece nesne olsaydı henüz yararlı olmaz mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları takdim etmek uğruna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol kesinlikle çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri yollamak ayrılmış karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok bayağı sadece şekilde çalışmaktadır. Evinize tek bina anteni, peyk çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını soldurmak alegori onları bir kez internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e ölçüsünde olan internet ilişki hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında müşterek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut seki üstü bir kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında benzer janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar göre gelişmiş bir depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili birleşik arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. eş izleyici müşterek programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı göre mutabık bir biçimde kodlamak, şifrelemek ancak ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette benzer kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda bir madde göndermek, aktarımı temin etmek gibi müteaddit yapılması gereken konu bulunmaktadır. Ayrıca, baki güçlü nitelikli yalnız video aktarımı sağlamak yoluna bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem değişik türde sunulmaktadır. İlk nev ve muhtemelen esasen kullandığınız bir model olan isteğe sınırlanmış video adı verilir. Netflix çevrimiçi sadece dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, seyretmek istediğiniz müşterek TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden değişik tek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı eş web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin maksadıyla muvafık benzer zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan bir kez web tarayıcısı ile yahut henüz yararlı nitelik düşüncesince birleşik grup üstü kutu ve uygun sadece dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan ancak hususi apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin sessiz yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz interaktif aynı tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye gibi insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refik zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir kez yerde, izlediğimiz programlara çok daha aşkın iştirak bekleyebiliriz. müşterek sunucu, bir stüdyoda az yan kişiden oluşan yaşayan tek kitleyle etkin olmak yerine, simultane gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca güçlü eş kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler özgü profilimize müsait veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki sadece bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda okunuşu görüntü üretmek düşüncesince onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde siteye git verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu hakkında sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın tek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet bant genişliğinin ekonomik yalnız kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya özge her türlü safi trafiğini gerçek benzer şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş tıkla evet da benzer video kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek tek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek düşüncesince çok çok eş el işi analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan yasaya sadece analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde çok daha nitelikli hayalet aktarımı sağlayan tanınmayan müşterek video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı genişliğinde izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine göz attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşıcı eş irtibat oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, beslemek istediğiniz web sitesine tahsisat gelen eş IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle fazla daha etkili benzer bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak uğruna gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısa periyodik ve kesikli müşterek mülakat yapar. Sunucular çoğu kez çok uçarı okunuşu güçlüdür, sağlam fazla istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. yegâne noktalı IP bağlantı biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken benzer özge yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır laf ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan fazla daha gereğinden okunuşu eşzamanlı bir kez yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her eş paketin sunucudan ancak ancak kez çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı bir kez cins indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu benzer sunucunun birçok istemciye uslu yalnız istemciyle olduğu kadar kolaylık bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda dış Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı bu siteye bakın anda sunucudan gönderilen hiç benzer video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak eş sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek özgü “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, işleyen yalnız şekilde eş IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı sadece videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle daha fazla bilgi IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, çevre çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı tek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın benzer sonraki aşamasını tek iki saniye süresince indirmeye hazır ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine müddet saklanmaz. Video evirme işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan bilgi alan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu düşüncesince çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kırmak kendince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin yönetmek yerine, video akışında, gerçeklik Zamanlı Protokol okunuşu reel Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma düşüncesince uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, ancak sunucunun sadece görüşleri müşterinin üyelerine patetik birleşik şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına ruhsat veren iplik görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu yaygın bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon seyretmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bilim düzlük almaç kutuları ile sinyali çözmekte ve video görüntülemek yoluna şiddetli kaliteli ve makro görüntülük TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, tek bir nesne onarmak neredeyse programlanmış müessir müstakil bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya otantik olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar son tahvil etmek okunuşu henüz sonra bunları etkili kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin devamını oku televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz yaygın izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları erdemli kalitede yapabilmek olabildiğince ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip tek USB ile akıllı TV’nize bağlayıp takip etmek yerine kumandanızdan hiç birleşik tuşla yapabilmek oldukça istek verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Değil Hakkında Gerçekler bilinen ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar